Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Zachary David Alehander Efron/Zac Efron

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Zachary David Alehander Efron/Zac Efron Empty Zachary David Alehander Efron/Zac Efron on Сре Јун 30, 2010 3:54 pm

The Beautiful

The Beautiful
Admin
Zachary David Alehander Efron/Zac Efron 23wkyeo
Зек е роден во Октомври на 18, 1987..Тој е познат Американси актер,пејач и танчер..Тој стана професионален актер на почетокот на 2000..Најмногу се прослави во Summerland(Самерленд) и Hight School Musical(Средношколски мјузикал.Тој е роден во San Luis-California и има 22 година.Тој има помал брат Dylan Efron.Тој тренира кошарка во своето слободно време.Тој веќе 5 години е врска со својата колешка и најдобра другарка Vanessa Hudgens.Неговиот татко David Efron е инжинер во една централа.и неговата мајка Starlla Basket е поранешна секретарка која работела во истата централа.Ефрон е од еврејски потекло и вели дека никогаш не бил религиозен.Зек завршил средно образование во Arroyo Grande High School во 2006 година.Потоа му била доделена стипендија на Универзитетот во Јужна Калифорнија но тој го одложил неговото запишување бидејќи работел на некои филмски проекти.Ефрон исто така бил и на Пацифик конзерваториум.еден колеџ кој се наоѓа во Санта Марија,Калифорнија.Таму имал можност да се претстави како ‘млад играч’ во текот на 2000 и 2001.Во 2006 година Ефрон започна да работи за‘Disney Channel” во средношколскиот мјузикал,како Трој Болтон,популарниот студент и капитен на кошаркарскиот тим ‘Wildcat’. Филмот направен со “ниски oчекувања” направи Ефрон да ја добие тинејџерската пубилка.Со тоа тој доби турнеја низ Австралија и Англија за промовирање на филмот заедно со својата колешка и девојка Vanessa Anne Hudgens.Кратко време по Средношколски мјузикал Зек дебитира со две песни на Billboard Hot 100.Иако Ефрон имаше многу песни напишани и испеани тој изјави дека својата иднина ја замислува само како актер а не пејач..На 7 Април 2007 година,Ефрон се појави во една епизода на Punk’d.Зек исто така учествуваше и во видео спот на Vanessa Hudgens за песната ‘Say ok’каде што тој играше нејзиниот љубовен интерес.Видеото се имитуваше 16 Март 2007 година.Исто така таа година во едно списание тој беше именуван за најубави 100 луѓе.Тој кариерата ја започнал на 14 годишна возраст.На почетокот на 2008 година Зек ја зеде главната улога во филмот ‘Me and Orson Welles’.Ефрон потпиша договор да учествува какоглавен лик во филмот "The Death and Life of Charlie St. Cloud“.http://elizabethmk.donut.tv

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот