Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Leonardo Wilhelm DiCaprio/Леонардо Вилхелм ДиКаприо

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

The Beautiful

The Beautiful
Admin
Leonardo Wilhelm DiCaprio/Леонардо Вилхелм ДиКаприо 2u5t7hw
Леонардо ДиКаприо е роден на 11 Ноември 1974.Името го добил по Леонардо да Винчи.Тој во Америка е познат актер.Луќето најмногу го препознаваат по ТИТАНИК каде глумеше со главната улога на Џек Досон во 1997.Леонардо досега има глумено во 24 филмови.Тој е носител на Златен глобус и номиниран три пати за Оскар.Има играно во следниве филмови:Ромео и Јулија(1996),Железната маска(1998),Животот на оваа дете(1993),Собата на Марвин(1996) и многу други

http://elizabethmk.donut.tv

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот