Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Бритни Спирс лансира своја модна линија

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Miss.Suarez

avatar
Нов Супер Член
Нов Супер Член
Веќе три сезони Бритни Спирс е рекламно лице на американскиот бренд за облека Candies. Но, нивната соработка сега се продлабочи, главно затоа што Бритни влезе во улогата на дизајнер.

28-годишната пејачка во соработка со Candies креираше колекција на облека и модни додатоци. Самата Бритни признала дека инспирацијата за новата колекција ја црпела од облеката за нејзината последна турнеја „Circus“." Колекцијата го претставува мојот личен стил. Зедов парчиња од мојата турнеја Circus и парчиња облека што ги носам секој ден. Обожавам деним, па затоа вклучив многу фармерки. Сакав да дизајнирам облека што би ја носеле и јас и моите обожаватели. Тоа ми беше најважно." Бритни за WWD

https://www.youtube.com/watch?v=HIF02kiTBpc&feature=player_embedded#!

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот