Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

1001 Ноќ * Binbir Gece

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

11001 Ноќ * Binbir Gece Empty 1001 Ноќ * Binbir Gece on Вто Јун 29, 2010 8:51 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член
1001 Ноќ * Binbir Gece Binbir_Gece
1001 НОЌ е турската ТВ серија синхронизирана на македонски јазик, со романтична тематика. Главните улоги во серијата ги толкуваат: Halit Ergenç (Онур Аксал), Bergüzar Korel (Шехеразад Евлијаоглу), Tardu Flordun (Керем Инџеоглу) и Ceyda Duvenci (Бенну Атаман).Автори на серијата се: Mehmet Bilal и Murat Lütfü.1001 ноќ е приказна за Шехерезад, талентирана архитектка вработена во голема градежна компанија во сопственост на Онур Аксал и Керем Инџеоглу.Таа е мајка е на малечко момче кое страда од леукемиа, на му е потребна итна и скапа операција.Онур Аксал е успешен и истраен бизнисмен, каде што личното искуство го прави да биде гневен и да ги мрази жените, се додека не ја среќава Шехерезад.Нагласува дека Шехерезад може да биде поинаква од останатите жени.Наспроти тоа што е убава и целосно посветена на нејзината работа, таа е добитник на престижна награда на конкурс за градежништво во Дубаи. Керим е исто така вљубен со Шехерезад, а како надополнување е присутноста на соработникот Онур, кој е исто така нејзин добар пријател. Нивните заеднички интереси кон Шехерезада ќе доведат до нарушување на нивното партнерство. Шехерезад очајнички се обидува да најде начини да позајми пари за операцијата на нејзиниот син. Цената за итната и скапа операција на нејзиниот син е една ноќ помината со Онур....

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот