Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

* Биографија *

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1* Биографија * Empty * Биографија * on Сре Јун 30, 2010 3:07 am

J@Kac

J@Kac
Нов Супер Член
Нов Супер Член
Elizabeth Gutierrez е родена на 1 Април,1979 година(31година)во Лос Анџелес,Калифорниа-САД.Таа е најмала меѓу 6те сестри и 1ниот брат.Се вратиле во Мексико со своите родители кога имала 5 години зада оди на училиште.Повторно се вратила во САД на 10 години.Таа сега е актер и модел.Омажена е за William Levy со кого има 2 деца.Активна е во јавноста од 2003 година.
Нејзин најнов проект е реализирање на серијата El Fantasma De Elena во која таа ја има главната улога.

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот