Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

* Биографија *

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1* Биографија * Empty * Биографија * on Сре Јун 30, 2010 4:37 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член
Слаткаристика:
* Биографија * Okuzxu
Слаткар а.к.а Марко Маринковиќ ( ч ) е член на Единствена опција од Скопје.Нивниот прв албум го издадоа 2005та година со наслов ( Рап Тврдина). Имаат очестувано на повеќе настапи низ Маќедонија.Во 2005та година на фестивалот EXIT Единствена опција ги прогласија за најмлади изведувачи тогаш имаа по 17 година.На 25.05.2009 го издаде првиот соло Албум наречен "Слаткаристика Будало!".Албумот му содржи 17 песни. Од нив на неколку издаде видео-изданија а сега е во голема подготовка за неговиот втор студиски албум.

2* Биографија * Empty Re: * Биографија * on Сре Јун 30, 2010 6:00 am

The Beautiful

The Beautiful
Admin
преубаво пее...преубав глас има..преубав е = го обожавам

http://elizabethmk.donut.tv

3* Биографија * Empty Re: * Биографија * on Сре Јун 30, 2010 7:08 am

lecy*

lecy*
Нов Супер Член
Нов Супер Член
Го обожавам и јас

4* Биографија * Empty Re: * Биографија * on Сре Јун 30, 2010 9:05 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член
Д'Бест е. Иначе сега ке се отвори дискусија и таму ке го дискутираме.

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот