* Exтras & Elizabeth Guttierez *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Сунѓерот Боб ( Скоцкани ) * Sponge Bob Squarepants

5 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

СУНГЕРОТ БОБ/Sponge Bob Squarepants!
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants D9bf6c63708bcbcd
Сунгерот Боб ( англиски: Sponge Bob Squarepants ) е цртан филм, кој е синхронизиран на повеке јазици околу светот, со цел да ги насмее и израдува најмалите гледачи!
Во овој цртан-филм главни улоги се:
Сунгерот Боб, кој го придржува и името Скоцкани, затоа што тој има правоаголна форма и нековите панталони се со прави агли.. :
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants A334ed75c71e8f95 ,
Ѕвездата Патрик, неразделни другари со Сунгерот Боб:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants 0d8a11a90e9ded8d ,
Господинот Краба, рак кој има огромна поврзаност со парите, се е спремен да направи за нив!:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants 6668da16fac16e43 ,
Лигњавко, октопод кој живее помегу Сунгерот Боб и Патрик, за кој мисли дека се најголемите глупаци во Бикини Ботом ( местото на живеење, град сместен во морето, близу Флорида ) но, воедно и дека се неговите најверни другари:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants 51bf2ea17d36d8d1,
Шимпанзата Синди, кое живее во стаклен објект, како што по тоа на некој начин го добива името Песочна, верна другарка со Сунгерот Боб и Патрик и голем љубител на Каратето, како и на експериментите, кои ги подготвува секојдневно:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants C93e8a3e031c27b8
и Планктонот, кој е непријател на Краба и се обидува да го украде тајниот рецепт на Крабиниот сендвич:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants 5e9bced368f7fab0.

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ОВОЈ ЦРТАН-ФИЛМ!?..

Овој цртан-филм се одвива со главните ликови, кои живеат во Бикини Ботом ( Дното Бикини ) и со нивните секојдневни случувања.. Секојдневно ( освен недела ) Сунгерот Боб работи во сендвич-ресторанот Крабиниот Сендвич, каде што е извонреден готвач на сендвичи а за тоа се факти месечните награди: РАБОТНИК НА МЕСЕЦОТ.. Овде Сунгерот Боб работи со Лигњавко кој има обичај да спие на работата.. Тој неможе да го поднесе Сунгерот Боб, па поради тоа се сретнува во повеке комфликти со господинот Краба, газдата на Крабиниот Сендвич.. Тој има посебен рецепт за најубав сендвич, па така само тој најмногу заработува во градот и добива многу пари - единствената страст во неговиот живот.. Тајниот рецепт сака да го украде Планктонот, кој исто така има ресторант за сендвичи, но никој не ги сака! Тој на секоја годишнина од постоењето на крабиниот Сендвич се обидува да го украде тајниот рецепт.. но секогаш станува исмеан.. Во овој цртан-филм се доживуваат случувањата во секојдневниот живот на Сунгерот Боб Скоцкани, во дното БИКИНИ:
Сунѓерот Боб ( Скоцкани )  * Sponge Bob Squarepants 0240ba49ee9b5163 !
( Синопис BY - AndreJz ).

The Beautiful

The Beautiful
Admin

лелел пресмешни се...ги обожавам..секогаш ги гледам.. bounce bounce

http://elizabethmk.donut.tv

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

Хехе и јас екогаш го гледам. Најцарски цртан филм. hooray

lecy*

lecy*
Нов Супер Член
Нов Супер Член

Секогаш го гледам мн. ми е смешен Патрик icecreamer

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

А и Г-динот Рачко е царче! kahaka Парии.. Парии.. парии.. lol4e

J@Kac

J@Kac
Нов Супер Член
Нов Супер Член

Лав Спонџ Боб! hooray kahaka

The Beautiful

The Beautiful
Admin

леле денеска беше најзакон...
од кај знаеше дека сака торта..
хаха па сите сакаат торта...

http://elizabethmk.donut.tv

Miss.Suarez

Miss.Suarez
Нов Супер Член
Нов Супер Член

Хахах...Смех е!!!...Се го гледам!!!... hooray

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

The besт. guitar

Sponsored contentВратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот