* Exтras & Elizabeth Guttierez *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Ангели * Casi Angeles

2 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Ангели * Casi Angeles Empty Ангели * Casi Angeles Вто Јун 29, 2010 8:22 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

Ангели * Casi Angeles Casi-a11

Ангели (шпански: Casi Angeles) е аргентинска тинејџерска теленовела која во Македонија се прикажува на А1 Телевизија . Теленовелата во Аргентина својата премиера ја имала на 21 март 2007, но после нејзиниот голем успех била најавена и втората сезона која започнала неколку месеци по завршувањето на првата т.е после 15 ноември 2007. Серијата раскажува за неколку деца кои се посвоени од злобните Бартоломе и Хустина и живеат под нивен надзор во една вила. Но, причината поради која тие не се чувствуваат најдобро и сакаат да избегат од моменталниот живот е тоа што нивниот старател ги учи да крадат. Серијата има огромен успех во Аргентина, но најголема причина е креаторот на серијата, Крис Морена, кој ги создаде мега популарните Млади бунтовници, Флорисиента, Пиратска душа и др. Aктерската постава од серијата има основано и музичка група "Teen Angels" која ги задоволува фановите со концерти и има голем успех насекаде низ светот.

2Ангели * Casi Angeles Empty Re: Ангели * Casi Angeles Вто Јун 29, 2010 10:07 am

Miss.Suarez

Miss.Suarez
Нов Супер Член
Нов Супер Член

Лелеее ја обожавам серијатааа!!!...А посебно Јазмиин!!!.... :D :D

3Ангели * Casi Angeles Empty Re: Ангели * Casi Angeles Сре Јун 30, 2010 9:10 am

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

Мене ми се допага серијата, но ја прават некако како историска со големите повтарања во 5 епизоди. ( т.е. во 5 епизоди комај се исто да дават. )

Sponsored contentВратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот