* Exтras & Elizabeth Guttierez *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum for Elizabeth Guttierez & very much extras


You are not connected. Please login or register

Мајли Реј Сајрус * Miley Ray Cyrus

2 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Мајли Реј Сајрус * Miley Ray Cyrus Empty Мајли Реј Сајрус * Miley Ray Cyrus Вто Јун 29, 2010 3:26 pm

Miss.Suarez

Miss.Suarez
Нов Супер Член
Нов Супер Член

Мајли Реј Сајрус/Miley Ray Cyrus е американска актерка и поп пејачка.Таа стекна слава за нејзината улога како Miley Stewart/Хана Монтана на Дизни Ченел ситком Хана Монтана,кој почна во 2006 година и во моментов е во финална сезона.Во 2007 година,Сајрус потпиша во Холивуд Рекордс за соло кариера.Во април 2008 година,Сајрус објавен нејзиниот прв соло албум,Breakout (2008), која доживеа интернационален успех и беше вклучен во Магазинот "Тајм 2008 Топ 100.Мајли Сајрус е родена на 23 Ноември 1992 во Nashville/Tennessee...

Мајли Реј Сајрус * Miley Ray Cyrus 2n9emr

- AndReJz


Супер Член
Супер Член

Ау Мајли е супер јака. cheers

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот